Spatoes schreef:
De correctie (helaas): met een kort kabeltje de GPS aangesloten op de PC gaf een verlies van 700 meter.
Dat zul je altijd zien Jannie.
Je GPS neemt de route op in een heleboel punten. Ook al loop jij in een kaarsrechte lijn, dan zullen door de onnauwkeurigheid van het systeem de opgenomen punten niet netjes op een lijn liggen. Zoom maar eens heel ver in op een opgenomen route en je zal zien dat het lijkt of je telkens aan de andere kant van de weg bent gaan lopen en dat je zelfs in de sloot ernaast gelopen hebt.
Als je nu de route over gaat zetten naar een ander systeem (converteren) wordt het bestand meestal "ingedikt" door tussenpunten ertussenuit te laten. Je krijgen dan bijvoorbeeld dat van de punten A, B en C alleen A en C overblijven. De afstand A-C is (bijna) altijd korter dan A-B-C.
Zo kan je je ook verbazen over de maximum snelheid die de GPS aangeeft die je gelopen zou hebben. Bij mij heeft ie wel eens 15 km/uur aangegeven. Echt niet dus.
De wandelsnelheid is eigenlijk te laag om met diezelfde onnauwkeurigheid een behoorlijke maximum snelheid te bepalen.